משתתפים

אופק הילה ואנדרה צירלין – דואו ירושלים" –  נוסד בשנת 2012 על ידי הילה אופק ואנדריי צירלין. הילה אופק בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובית הספר הגבוהה למוסיקה בפרנקפורט, גרמניה. זוכת מלגות הצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל בין השנים 2007-2017, קרן צ'ייס למצויינות במוסיקה (2008) ותחרויות רבות ביניהן: המקום השלישי בתחרות הבינלאומית לנבל בקומו, איטליה (2014) והמקום שני בתחרות הבינלאומית לנבל במקסיקו סיטי, מקסיקו (2016).  אנדריי צירלין בוגר האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובית הספר הגבוהה למוסיקה במיינץ, גרמניה. זוכה מלגות הצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל בין השנים 2003-2014, פרס על ביצוע מצטיין של יצירה ישראלית בתחרות ע"ש פאול בן-חיים (2008) והמקום הראשון בתחרות הסקסופון הישראלית הראשונה (2011)."דואו ירושלים" זכה במקום הראשון בתחרות הבינלאומית למוסיקה ישראלית בלונדון, אנגליה (2013), בתחרות "Terem – Crossover" בסנקט-פטרבוג, רוסיה (2013) ובתחרות ע"ש קארל אדלר בשטוטגארט, גרמניה (2015)בשנת 2017 הקליט הדואו את אלבום הבכורה ויצא לסיבוב הופעות ברחבי אירופה במהלכו הופיע באולמות נחשבים בניהם אולם הפילהרמונית של ברלין, פרינצרגנתיאטר במינכן, לייזצהאלה בהמבורג והקונצרטהאלה בציריך ועוד. באוקטובר 2017 הוזמן "דואו ירושלים" להופיע מול הממשלה הגרמנית בטקס המרכזי לרגל חגיגות יום איחוד גרמניה בקתדרלה המרכזית במיינץ, קונצרט זה הועבר בשידור חי ברדיו ובערוץ הראשון של הטלוויזיה הגרמנית. "דואו ירושלים" הוא הרכב ייחודי בנוף המוסיקה הקאמרית אשר פורץ את גבולות הז'אנרים המוסיקליים המקובלים ומציע לקהל המאזינים קשת רחבה של גוני צבע, רגש והרמוניה.

איל איריס – מנגנת בנבל הקלטי ובנבל ימי הביניים. מנגנת ומופיעה בהרכבים שונים בעלי קשת מוסיקלית רחבה: מוסיקה עתיקה, מוסיקה אירית וקלטית, מוסיקה מהמזרח התיכון וכן מוסיקה ישראלית מקורית, ביניהם אנסמבל 'ימי -הבינתיים'.  ייסדה והקימה יחד עם גיא קרק את להקת 'קלטאן' המתמחה ברפרטואר קלטי. הופיעה עם תזמורות והרכבים קאמריים ביניהם התזמורת הקיבוצית, תזמורת 'בארוקדה', תזמורת סימפונט רעננה, אנסמבל 'קאפריס' הקנדי, שם-טוב לוי, הזמרת יסמין לוי ועוד. השתתפה בהקלטת מספר תקליטורים. עוסקת בהוראת הנבל בסטודיו "מיתרים" בהוד השרון ובקונסרבטוריון הישראלי 'שטריקר' בתל אביב. מעבירה סדנאות נבל בארץ ובעולם.

ארקי-אמר רבקה – נבלאית ילידת צרפת. החלה את לימודיה בנבל בגיל 8 אצל מרי סן בונה. כשעלתה ארצה, למדה אצל נלי סיטבון, אירנה קגנובסקי ז"ל וגתית בועזסון.
סיימה את לימודיה לתואר שני ותעודת הוראה באקדמיה למוזיקה ולמחול ירושלים בהצטיינות בשנת 2013. מאז שנת 2004 היא משמשת כנגנית נבל בתזמורת הסימפונית ירושלים, וכן מנגנת עם רוב התזמורות בארץ.  ארקי-אמר מופיעה כסולנית עם תזמורות שונות בפסטיבלים ובקונצרטים ברחבי הארץ והעולם ומשתתפת בהקלטות של מוזיקה קלאסית, יהודית ופופ. בשנים האחרונות, היא הוציאה שני דיסקים "על חומותייך ירושלים" ו"על חומותייך עיר דוד" – נעימות לנבל בעיבודים בלעדיים. במסגרת 50 שנה לאיחוד ירושלים, רבקה יצרה מופע נבל סולו שכולו מוקדש לשירי ירושלים אהובים ומלווים בסיפורים אישיים. לארקי-אמר ניסיון של 15  שנים בהוראת נבל קלטי ונבל פדאלים. כיום היא מנהלת את המחלקה לנבל במרכז למוסיקה יהודית "אביבים" ומלמדת באופן פרטי. רבקה ארקי-אמר כיהנה כחברה בחבר השופטים של תחרות הנבל הישראלית השנייה וכן מכהנת כחברה בוועדה המוזיקלית של תחרות הנבל הבינ"ל ה20 שתתקיים ב2018.

בארי יעל – זוכת מקום ראשון בתחרות הנבל הישראלית השניה (2014) בקטגוריית הצעירים. יעל לומדת נבל אצל גב' מרינה פרידין, ופסנתר אצל פרופ' אסף זוהר.מ 2011 משתתפת בקורסים של המרכז למוסיקה ירושלים, קורס פסנתר צעיר, וכנבלאית בתזמורת הפילהרמונית הצעירה. יעל זכתה במלגה בנבל מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל לשנים 2015-2016 ו2017-2018 , כמו כן זכתה במלגה בפסנתר מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל בשנים 2016-2017.

בועזסון גתית – נבלאית, מהמוסיקאיות הרב תחומיות המובילות בארץ, מלמדת נבל באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, והרמוניה ומקצועות תאורטיים במחלקה למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית ובמכללת לוינסקי. יש לה תואר ראשון בנבל קלאסי ובחוג לתיאוריה מהאקדמיה למוסיקה בירושלים, תואר שני בנבל ג'אז, יחיד מסוגו בעולם, תואר שני נוסף במוסיקולוגיה העוסק בחקר מכלול הקונצ'רטי של מוצרט, ובימים אלה היא משלימה דוקטורט העוסק בחקר הזמר העברי המוקדם. בועזסון זוכת פרסים ראשונים בתחרויות כלי מיתר וקונצ'רטו באקדמיה למוסיקה בירושלים, וכן בפרס ראש האקדמיה לשנת 1995, השנה הראשונה בה הוענק פרס זה. הרפרטואר שלה מגוון וכולל את כל היצירות החשובות לנבל, עשרות ביצועי בכורה של יצירות בנות זמננו, מוסיקה מימי הביניים לצד ג'אז ומוסיקה קלה וכן מוסיקה מקורית בעלת נגיעה אישית חזקה. רבים מתלמידיה זוכים במלגות ובתחרויות בארץ ובעולם, בין היתר במלגות קרן שרת, תחרות הנבל הישראלית, ותחרות פאול בן חיים.

 

ברסקי פיליפ – מנגן בנבל קלטי מאז 2005. פעיל במוזיקה אלקטרונית מאז תחילת שנות ה-90. הוא הלחין מוזיקה לסרטים קצרים, משחקי מחשב ופרזנטציות. לאחר שהתמקצע בנגינת הנבל הוא ניגן בשנות ה-2000 במיזמים מוזיקליים שונים. הוא החל לפתח נבל אלקטרוני ב-2014 בשיתוף עם מעצב הנבלים יוג'ין קזנקוב וניקולאי סבינוב. במהלך שלוש השנים האחרונות הוא היה חלק ממארגני פסטיבל הנבל במוסקבה והיה אחראי על הפרטים הטכניים והסאונד.

גודלבסקי עדיה – אמנית רב תחומית שהנבל הוא מרכיב מרכזי בפעילותה. עדיה נעה בין ביצוע מוסיקה קלסית, מוסיקה ניסיונית, אלתור, שירה, הלחנת שיריי משוררים והלחנה לנבל ולכלים נוספים. בנוסף היא מבימת מופיעה ויוצרת שיתופי פעולה עם אמנים מתחומים שונים. פעילותה הרב תחומית מוצגת ומושמעת על במות מגוונות, בארץ ובעולם.

גורנשטיין אלי - נולד בתל-אביב. שחקן, במאי, זמר, צ'לן. תואר שני בחינוך מאוניברסיטת תל-אביב. השתלם בלימודי משחק ב- HB Studios. בין תפקידיו –טוביה החולב ב כנר על הגג, אד גורדון ב אחרון הפועלים, פריץ ליבקינד, ב מפיקים. שר ומספר על סינטרה, ומופיע עם איתן שפירא בדואט עם אקורדיון.  השנה משחק בקאמרי במפיסטו ובנשוי במנוסה וכתב מנחה ושר במופע כוכבים בלאס- ווגאס. ביים את האופרות הנזל וגרטל גבירתי המשרתת, קנטטת הקפה, החלילן מהמלין ואת איתמר פוגש ארנב, שבה הוא גם שר ומשחק את הארנב.. ב2011 הוציא את אלבום הבכורה שלו "ונחיה". לאחרונה שיחק את הרב סלומון בסרט גט. זוכה פרס רוזנבלום לאומנויות הבמה 2013  ,על היותו אומן בימה מצטיין. זכה בפרס התיאטרון הישראלי 2013 על תפקידו טירל ב ריצ'ארד השלישי, וזוכה פרס ראשון בפסטיבל תיאטרונטו 2008 על הצגת היחיד שלו  איטרוף (עפ"י הנובלה של דויד גרוסמן).

וינטראוב רז - רז וינטראוב, מנגן כבר מספר רב של שנים בוגר מגמת מוזיקה, מלחין של חומרים מקוריים בנבל בניסיון לשלב מוטיבים מודרניים וחדשניים באמצעות הכלי. רז הנחה סדנאות אלתור גם בפסטיבל הקודם ולימד מספר תלמידים. כרגע הוא  סטודנט לפילוסופיה.

 

ורניה ענבר לאחר שלמדה בארץ עם מריאנה שוורצברט, רות מעייני ואיריס אייל, עברה ענבר לבריטניה, שם למדה לתואר ראשון במכללה הוולשית המלכותית בקרדיף עם ואלרי אלדריץ'-סמית' ולאחר מכן לתואר שני באקדמיה המלכותית למוסיקה בלונדון עם קת'רין וייט, וסיימה את שני התארים בהצטיינות. במהלך לימודיה זכתה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל, קרן ויקטור סאלבי, קרן קארלטון האוס וקרן משקביץ'. כמוסיקאית ששמה דגש על רב-גוניות בנגינה, בנוסף לרפרטואר הסטנדרטי לנבל היא מנגנת גם מוסיקה עתיקה (בין היתר על נבל בארוק), ג'אז ומוסיקה עממית (בעיקר קלטית), וכן משתפת פעולה רבות עם מלחינים על ביצועי בכורה ליצירות חדשות. בשנים האחרונות פיתחה עניין מיוחד בגילוי יצירות לא מוכרות והשבתן לבימת הקונצרטים.

לוי שושנה –  שושנה לוי עבדה כמטפלת בנבל במחלקה האונקולוגית בבית החולים "שערי צדק" במשך 14 שנים ו-4 שנים במחלקת ילדים. לימודיה ותוארה כיועצת תורת הנפש משרתים את עבודתה כמטפלת בנבל.

סטניסלו סוניטה - בעלת תואר שני מבית הספר הגבוה למוזיקה במנהטן. בעלת הכשרה במוזיקה קלאסית אך מוזיקה מסורתית היא עיקר אהבתה ועיסוקה. מרבה להופיע וללמד בפסטיבלי הנבל הגדולים בארצות-הברית ובקנדה. הקליטה למעלה מתריסר תקליטורים ופרסמה למעלה מתריסר ספרי עיבודים לנבל. סוניטה עובדת עם ילדים בבית-החולים "שניידר" לילדים. בשנה האחרונה הופיעה בפסטיבל ישראל והייתה נבלאית אורחת בהקלטות של אמנים ישראליים.

עוזיאל ליאור - זוכה תחרות הנבל הישראלית הראשונה ב-2011 .ליאור החל ללמוד פסנתר בגיל 6. בגיל 15 החל ללמוד נבל אצל המורה אירנה קגנובסקי, ולאחר מכן למד אצל מריאנה שוורצברט, תחילה בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בתל-אביב ולאחר מכן באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, שם סיים את לימודי התואר השני בשנת 2016. שירת בצה"ל בתור מוזיקאי מצטיין. זוכה מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל בהצטיינות משנת 2009 .הוא אף זכה במקום הראשון בתחרות למוסיקה קאמרית באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בשנים 2013 ו-2016 ובפרס נשיא האקדמיה לשנת 2013. ליאור הופיע כסולן עם התזמורת הסימפונית חיפה והקליט רבות לרדיו. כמו כן, הוזמן לנגן בפסטיבל קוהמו היוקרתי למוסיקה קאמרית בפינלנד. כיום הוא מלמד נבל בקונסרבטוריון כפר-סבא ומפיק ומנחה את סדרת הקונצרטים "הנבל במרכז" שמתקיימת בקונסרבטוריון הישראלי תל-אביב.

קוניאצ'ני נדב – המיתר של אילת – טכנאי נבלים מוסמך, משפץ ומשחזר נבלים, מומחה במבנה ותחזוקת הנבל. נדב הינו טכנאי בלעדי של חברת קמק למדינת ישראל, סין וטאיוואן, ובנוסף הוא מוזמן מדי שנה לאירופה לסיורי רגולציה וסיוע בבעיות מיוחדות. נדב הוא בעל כישורים ייחודיים מסוגם בישראל ובעולם בתיקון נבלים, פתרון בעיות, שיפוץ נבלים ישנים ועתיקים. בנוסף לכך לנדב ניסיון עשיר בהרצאות וסדנאות. בסדנאותיו הוא מסביר ומקנה ידע חשוב לכל חובב נבל, החל מטיפים טכניים ועד להרצאות על מבנה ופעולת הנבל. נדב עבר השתלמויות והסמכות בשלשה מפעלי נבל גדולים בעולם, קמק צרפת, סלבי איטליה ואיגל הרפ בסין. בנוסף לעיסוק בתחום הנבל, נדב יועץ לחברת תרופות בין לאומית ולמשרד החינוך התרבות והספורט בנושאי נהיגה וספורט מוטורי.

 

קורן לי - נגנית נבל בעלת קריירה ענפה ומגוונת, הן כזמרת ויוצרת. לי גדלה וחונכה על האסכולה הקלאסית, ובשנים האחרונות מרבה לנגן ולשיר בליווי הנבל על במות גדולות והפקות נחשבות עם אמנים מוכרים בתחום הפופ והמיינסטרים, אנסמבלים והרכבים מגוונים ברחבי הארץ וגם בעולם. זכתה לנגן כסולנית על הבמות הנחשקות בארץ ובעולם, בתכניות טלוויזיה והפקות מיוחדות, ובנוסף לכך הוזמנה להקלטות נבל לשירים מוכרים. מופיעה בקביעות בהרכבים קלאסים וכן בסגנונות מוזיקה מעורבים ומגוונים. בוגרת תואר ראשון מהאקדמיה למוזיקה- אוניברסיטת ת״א, ותואר שני בתרפיה במוזיקה- אוניברסיטת בר אילן. כמו כן מטפלת בפסיכותרפיה במוזיקה, מרצה ומעבירה סדנאות שונות ומגוונות בתחומי המוזיקה והפסיכותרפיה במוזיקה.  זוכת תחרויות שונות ומלגות, ביניהן קרן התרבות אמריקה –ישראל (קרן שרת).

קרלסברג דוד - נולד בפרגוואי בשנת 1973, למד לנגן בנבל בגיל 11. זכה פעמיים בפסטיבלים כסולן.  ייצג את פרגוואי בפסטיבלים בינלאומיים. עלה לישראל בנובמבר 2002, נבחר כאמן מצטיין על ידי משרד הקליטה וע"י קרן משאבי ירושלים להקליט תקליטור, בשנת 2004 ייצג את ישראל בפסטיבל פולקלור בינלאומי בארגנטינה,  במהלך מלחמת לבנון השנייה התנדב להופיע במקלטים בצפון הארץ. השתתף בפסטיבל הנבל הישראלי הראשון והשני וכיום מארגנים את השלישי. כיום מופיע כסולן, בלהקה " דרום אמריקאים".  ניגן עם להקת LOS  PARAGUAYOS"" בסיבובי הופעות בישראל, וליווה זמרים בכל רחבי הארץ.  מזמין מדי שנה אמנים אחרים מחו"ל למופעים משוטפים בהיכלי תרבות בישראל

שמחה בנימין-קצוף   -  שמחה בנימן, יליד ארה"ב, מהילדות מצא חיבור לעצמו דרך נגינה, ובמיוחד, אימפרוביזציה בפסנתר. עלה לבד לארץ בגיל 15, בחיפוש לחיות חיים יותר משמעותיים בשבילו. שמחה שמח לגשם החלום שלו לנגן בנבל דרך קייט לבניית נבל, שבנה בעצמו. הניגון והאימפרוביזציה תמיד נתן לו מקור של ריפוי וחיבור. היום הוא מנגן בנבל דרך אפקטים מיוחדים, ובונה אטמוספירה של צלילים של רוגע וריפוי, שנשמעים מעולם אחר.

 

רובינסקי יוליה – יוליה רובינסקי מכהנת כנבלאית הראשית של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, המנהלת המוזיקלית של תחרות הנבל הבינלאומית ה-20 בישראל,.  מורה באקדמיה למוזיקה ע"ש רובין באוניברסיטת תל-אביב. היא הופיעה  כסולנית עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועם תזמורות אחרות בארץ ובחו"ל. כמו כן הופיעה ברסיטלים בארה"ב,אמריקה לטינית, אירופה ואסיה. ילידת סנט פטרסבורג ובעלת תואר שני מהאקדמיה למוזיקה על שם רימסקי קורסקוב בסנט פטרסבורג. ב-1988 זכתה בתחרות הנבל הלאומית במוסקבה.יוליה ניגנה מוסיקה קאמרית בפסטיבלים שונים בעולם והדריכה בכיתות אמן במספר בתי ספר חשובים .היא הקליטה מספר תקליטורים לנבל סולו ועם מוסיקה קאמרית.בשנת 2002 זכתה בפרס ראש הממשלה לביצוע יצירה ישראלית.

ראובן שמעון ונחמה – בני הזוג נחמה ושמעון ראובן, הם שותפים לחיים האישיים והאמנותיים בסגנון יהודית ג'אז. נחמה בנבל יהודית ושמעון בפסנתר ג'אז הם מלחנים.גב' נחמה ראובן, היא בעלת 3 תארים  PHD נבל,סולפז' ותיאוריה,ופדגוגיה. קיבלה את הפרס הלאומי הראשון  בקונסרבטוריום םופריור עליון בפריז, בנגינת נבל. נחמה היא פרופסור בנבל ומנהלת  בפדגוגיה. מנגנת סולו בקונצרטים ועם תזמורות. קיבלה את מדלית הזהב מטעם שר התרבות הצרפתי ב2010 עבור 40 שנה של קריירה אומנותית. מר שמעון ראובן הוא, פסנתרן סולן ג'אז, יוצר ומלחין מוסיקה הוא שיתף פעולה בין היתר עם Sacem  בפריז. שמעון הוא גם פרס הלאומי הראשון בפסנתר וסולפז' ומוסיקה קמרית , ומתמחה סגנונבות ג'אז ברזילאי ואמריקאי. שניהם משתפים פעולה ומנגנים  מוזיקה יהודית ביחד ברחבי העולם. לאחר 40 שנים של קונצרטים ו 8 תקליטורים, הזוג עלה לישראל  מפריז וכיום הם מתגוררים  בירושלים.

 

רוגוף ג'יל – ילידת ניו זילנד וחיה בארץ מ-1979. התמחותה היא במוזיקה עממית, מוזיקה עתיקה, ומוזיקה יהודית על פי מסורות שונות, בעיקר לפי המסורת הספרדית. היא מחברת שירים משלה, ומלחינה שירים של משוררים שונים. ג'יל הופיעה שנים רבות בפסטיבל "סולם יעקב" וכן בפסטיבל אבו גוש ובפסטיבל הרנסנס ביחיעם. היא מופיעה לבד, אך במשך השנים גם עם מוזיקאים שונים רבים בארץ, באיים הבריטיים באירופה. עד כה הקליטה ג'יל עשרה אלבומים, וביניהם "העריסה הקלטית" (1994), שזכה שני בפרסים  בארה"ב. כמו כן, עובדת, מזה 14  שנים, בתור נבלאית מרפאת בבית-חולים בירושלים ובבתים פרטיים. היא ערכה אוסף ייחודי של שירי היעקוביטים (שירי תנועת השחרור הסקוטית מהמאה ה-17 ואילך) ולאחרונה עבדה על שימור שירי עם צרפתיים נדירים.

שמש-שבתאי שרי – ילידת עכו. החלה את לימודי הנבל בגיל 13. בוגרת האקדמיה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת ת"א, ובעלת תואר שני מבית הספר הגבוה למוזיקה בלוזאן, שוויץ. תלמידתם של אולגה מויטליס, רות מעיני ופרופ' שונטל מטייה. שירתה כמוזיקאית מצטיינת בצה"ל. במהלך לימודיה זכתה במספר מלגות יוקרתיות. ניגנה כסולנית בארץ ובחו"ל, השתתפה בכיתות אמן שונות וזכתה בפרסים ובתחרויות. מנגנת על נבל ליון והילי דגם 23, שנקנה תודות לתרומות.

שקד תניר – חליל צד וחליל פאן. למדה באקדמיה למוזיקה בת"א – תלמידתו של דר' אורי טפליץ במחלקה לג'אז באקדמיה בירושלים – תלמידתו של בוריס גמר, ניגנה בהפקות שונות  -באלדי אולייר, מזרח מערב בראשית דרכם, להקת "מג'יקנדה" בניהולו של מארק ימפולסקי, וכן הופיעה בערבי ג'אז שונים עם ליז מגנס, הרולד רובין, "ג'אז קאמרה", שולטת במוזיקה קלאסית, ג'אז, פופ ומוסיקת עולם. בנוסף לחליל צד וחלילי פאן שרה ומנגנת בפסנתר. השתתפה וניהלה מוזיקאלית את ההפקה "נינו וחצי" "חלום אמריקאי", "ציפורן אדומה" עם המוזיקאית גילה חסיד ועוד. מלמדת חליל צד ועורכת סדנאות לנגינה יוצרת, ונגינת אנסמבל הן בקלאסי והן בג'אז ומוסיקת עולם.