סדנאות והרצאות

יום שלישי, 19 דצמבר 2017

 12:00 איריס איל
נבל קלטי בקלי קולותבסדנה זו נלמד לנגן קטעים מהמסורת הקלטית וממסורות עממיות אחרות בכמה קולות! מוזמנים לבוא עם הנבלים שלכם- קטנים, גדולים או בינוניים, ולחוות לימוד משותף של נגינה בעל פה- כפי שנהוג במסורת האירית! (תווים יינתנו במקרה הצורך). למנגינה הבסיסית הפשוטה יצטרפו קולות נוספים, לחוויה של יצירה משותפת של מצלולים ומרקמים מגוונים בכמה נבלים.
המעוניינים לנגן בסדנה מוזמנים להביא עימם נבל.

 

13:00 רז ויינטראוב
דימויים מעולם הסיפורים והאגדות בנבל – בסדנה זו נתנסה  נחקור ונקבל כלים לשימוש בנבל כמלווה של סיפור סיפורים, יצירת אווירה ואלתור.
המעוניינים לנגן בסדנה מוזמנים להביא עימם נבל.

 

14:00 עדיה גודלבסקי
מקורות השראה וטכניקות לאלתור הסדנה תעסוק ביצירת ובנית אלתור בנבל ממקורות השראה שונים, כמו דימוי ויזואלי ותיווי גרפי ובטכניקות והצעות קומפוזיטוריות לאלתור.
המעוניינים לנגן בסדנה מוזמנים להביא עימם נבל.

 

15:00 פיליפ ברסקי (אנגלית)
נבל חשמלי – המצאת הגיטרה החשמלית חוללה מהפכה בנופים המוזיקליים של המאה העשרים. מה עם נבל חשמלי ולמה אנחנו צריכים את זה? איך לבנות אותו, איך לנגן אותו וכיצד לעבד את הצליל. למה דעיכת (ידני או מכונאי) הופך להיות חשוב במיוחד. מה ההבדל בין עיצובי נבל חשמליים ואלקוס-אקוסטיים? המצגת תלווה בהדגמה חיה וסרטונים היסטוריים / איורים נבחרים.

 16:00 שמחה בנימין קצוף
לב הנבל –  בסדנה נלמד איך להשתמש עם הנבל, דרך אפקטים שונים, דרכם נוציא צלילים ייחודיים המייצרים אווירה של השראה ומדיטציית מרפא מהנבל.   נלמד איך להשתמש במכשיר הלופר (looper) ביחד עם האפקטים כדי לבנות שכבות על שכבות של קטעים באלתור. כמו כן, נראה איך ללוות את הלופים וקטעים שבנינו, עם כלי נגינה נוסף (במקרה שלי, חליל בנסורי).
סדנאות


 

יום רביעי, 20 דצמבר 2017

12:00 לי קורן
תרפיה במוסיקה ותרפיה בנבל – מפגש מרתק על עולמה הפנימית של המוסיקה והשפעת המוסיקה על נפש האדם. הסדנה מחולקת להרצאה, הדגמות והתנסות. מהי מוסיקה וכיצד משפיעה המוסיקה על נפש האדם. מהי תרפיה במוסיקה. טיפול במוסיקה ומטרותיו. שטחי הטיפול העיקריים בתרפיה במוסיקה, והאוכלוסייה לה מיועדת. המוסיקה ככלי הבעה. אופיים של כלי הנגינה השונים, השתלבותם והשפעתם בתרפיה במוסיקה. נפלאות הנבל ככלי טיפולי – כולל הדגמות והתנסות. במפגש שזורות דוגמאות מוזיקליות המשלבות נגינה, שירה, קטעי וידאו וקטעי האזנה, ובנוסף, סקירה והבאת דוגמאות מתוך העבודה האישית בשדה התרפויטי.
המפגש בשיתוף עם הקהל, כולל התנסות בנגינה.

 

13:00 ג'יל רוגוף
נבל קטן – קולותיו הרבים – הזמרת ג'יל רוגוף משתמשת במוסיקה מימי הביניים, מהרנסנס ובמוסיקה עממית גם בקונצרטים וגם בעבודתה הטיפולית. היא תדגים מגוון יוצא דופן של מוסיקה (כולל יצירות קול), באמצעות הנבל.

 

14:00 שושנה לוי (אנגלית)
ההסתכלות הפנימית של נגנית נבל לתוך ניגון חסידי –We will explore the niggun Arba Bavot by Shneur Zalman of Liadi, by learning the Chassidic Teachings of how the niggun take us on a journey inward, and observe how the music resinates and articulates the inner movements of the soul.
Harps optional

16:30 נדב קונצ'יאני
נבל קונצרטים מכונה משומנת בת 2000 חלקים- בסדנה ניכנס לתוך הראש של מהנדסי הנבלים, נגלה מהם האתגרים העומדים בפני תכנון מנגנון לנבל פדלים, עד כמה הנושא מורכב וכיצד יצרנים שונים התמודדו עם קשיים הנדסיים אלו.