ברכות

ועדת ההיגוי של פסטיבל ותחרות הנבל הישראלית השנייה

gititשלום לכל באי הפסטיבל ומשתתפיו,
שני קווים מנחים התוו את רוח הפסטיבל במהלך עיצוב התכנית האמנותית. קו אחד היה הצגת צדדיו הרבים, המגוונים והמעניינים של עולם הנבל בישראל. הקו המנחה השני היה יצירת שיתוף ואחווה בין נגני הנבל ונתינת מקום ביטוי לכל נגן נבל שחפץ בכך.
אני שמחה להיווכח שהצלחנו בשתי המשימות גם יחד:
הפסטיבל מגוון, ומעמיד זה בצד זה יצירות קלאסיות ומוסיקה אתנית, יצירות עכשוויות וקלאסיקות של עולם הנבל, יצירה מקורית של נגני נבל ומוסיקה ישראלית שנכתבה לנבל או עובדה במיוחד עבורו.
חשוב לא פחות הוא שהן הפסטיבל והן התחרות משקפים צדדים רבים של עשייה משותפת, שיתוף פעולה, וסובלנות וקבלת האחר: כמות גדולה של נגני נבל בכל הרמות ומכל גווני הקשת של החברה הישראלית חברו יחדיו לנגינה משותפת, נרתמו להפקת הקונצרטים השונים, לכתיבת עיבודים, ולמתן עזרה בכל הקשור להרמת תוכנית כה עמוסה ומגוונת, וכל הדברים האלה נעשו ברוח טובה ומתוך רצון כן לקדם את עולם הנבל הישראלי למחוזות מקצועיים יותר ויצירתיים יותר.
אני מודה לכל העושים במלאכה ומקווה שהסובלנות והיצירה המשותפת יישאו את פירותיהם בעולם הנבל בפרט ובתרבות הישראלית בכלל.
בברכת פסטיבל יצירתי, מהנה, ומקבל את השונה והאחר,
גתית בועזסון

 
sonitaברוכים הבאים לפסטיבל הנבל הישראלי השני!
לכבוד הוא לי להיות שותפה ביצירת הפסטיבל שנועד להציג את הכישרונות המגוונים של הנבלאים מכל רחבי הארץ.
זוהי גם הזדמנות לנגני הנבל להיפגש, לחלוק את  כישרונותיהם וליצור קהילה משותפת.
בזמן שחלף מפסטיבל הנבל הראשון נוספו תלמידים חדשים רבים, הצטרפו מורים נוספים והתפתחו תכניות חדשות לנבל. נבלים רבים נרכשו ותוקנו. אנו יכולים כעת לרכוש ספרי תווים לנבל ומיתרים בחנות "המיתר של איילת" שבתל-אביב.
הנבל הוא אחד מכלי המוזיקה העתיקים ובעל קשר ייחודי להיסטוריה של העם היהודי. מרגש לראות את עלייתו ופריחתו של הנבל בישראל המודרנית.
חג חנוכה שמח לכולכם!
סוניטה סטניסלו

 
Yuliaאוהבי מוזיקה, נבל והדברים היפים בעולם!
אני מאוד שמחה וגאה לברך אתכם במעמד המיוחד של פסטיבל הנבל הישראלי!
אתם הולכים ליהנות מהצלילים הקסומים ביותר בעולם, להכיר מנעד רחב ולא שגרתי שהנבל במרכזו.
להיחשף למוסיקאים צעירים  – העתיד כבר כאן, מלא אור!
זה היה עונג גדול לעבוד עם הקולגות והחברות שלי סוניטה וגתית, על ההכנה של חגיגת המוזיקה, הצבע והאור, אשר מתאימים כל כך לימי החנוכה, מלאי הניסים והנפלאות.
אני בטוחה שהקונצרטים, ההרצאות וכיתות האמן המגוונות יסבו לכולנו, הן למבצעים והן למאזינים עונג רב.
מחכה לכם בגליסנדו הקרוב,
יוליה רובינסקי

יוסי-פרוסט-גדול7

שוחרי נבל יקרים,
בעקבות ההצלחה המסחררת של פסטיבל ותחרות הנבל ה-1, אשר התקיים בדצמבר 2011, אנו שמחים להודיע על פסטיבל ותחרות הנבל הישראלי ה-2 שיתקיים בחנוכה, 2014. בשנת 2011, כאשר השקנו, פעם הראשונה אי פעם, פרויקט חדש בו השתתפו נבלאים ישראליים צעירים, שקיבלו הזדמנות להשתתף בתחרות שהייתה פתוחה רק לנגנים צעירים ישראליים. 22 נבלאים צעירים, בין הגילאים 12-25, השתתפו בתחרות וכל המשתפים, בנוסף לזוכים בשלושת המקומות הראשונים זכו בפרסים כספיים.
המטרה העיקרית של הפסטיבל היא לתת הזדמנות לנבלאים הישראלים לקיים חגיגת נבל דרך קונצרטים, סדנאות וכיתות אמן בסגנונות שונים: קלאסי, ג'אז, אירי, ספרדי, דרום אמריקאי, פולקלור ועוד.
הניבלאית פלורנס סיטרוק, גרמניה / שוויץ , המנהלת המוזיקלית של תחרות הנבל הבינלאומית אישרה את בואה לפסטיבל הישראלי כמו גם הנבלאי אלפרדו אורלנדו אורטיז, ונצואלה /ארה"ב, המתמחה במוזיקה לטינית לנבל. הנבלאים האורחים יופיעו בקונצרט הפתיחה החגיגי ויתנו סדנאות וכיתות אמן במסגרת הפסטיבל שיחשפו את הנבלאים הישראלים לשיטות עבודה ויצירות בסגנונות שונים. במסגרת פסטיבל זה תתקיים תחרות הנבל הישראלית השנייה למען הנבלאים הצעירים, בה הם יכולים לקבל משוב על הופעתם, "להרגיש את הבמה" ולפגוש בנבלאים ישראליים אחרים.
הפסטיבל הראשון נחל הצלחה גדולה! מגוון הקונצרטים מדי ערב, קפה-קונצרט אחר הצהריים מגוון הסדנאות וההרצאות השונות משכו קהל רב ועוררו את התעניינותם גם של אלה, שלא הכירו קודם את מוזיקת הנבל.
אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו בשנית, בחנוכה 2014, לחגיגת הנבל הגדולה : פסטיבל ותחרות הנבל ה-2 שיכלול קונצרטים, סדנאות, הרצאות והזדמנות להפגיש את הנבלאים המובילים ביותר בארץ ובעולם עם קהל הצופים והמאזינים. הפסטיבל והתחרות הראשונה התברכו במאות מתנדבים, אשר הקדישו את מרצם וזמנם כדי להגשים את חלומותיהם של הנבלאים הישראליים הצעירים. אנו נשמח באם תוכלו לעזור ולתמוך בפרויקט החשוב הזה, על מנת שנוכל לקיימו פעם בשלוש שנים.

יוסי פרוסט, מנכ"ל